Choroby tarczycy

Anatomia tarczycy fizjologia tarczycy tarczyca chrząstki w przedniej z dwóch stron, znajdujących się w okolicy szyi. Anatomicznie ważne, że piersi w Wyspie-w ten sam sposób z czterech przytarczyc. Tarczycy fizjologiczna zadaniem jest produkcja hormonów tarczycy. Hormon tarczycy odgrywa ważną rolę przemiany materii w organizmie, regulują wzrost, dojrzałość prowadzenie, funkcjonowania mózgu. Mało prawdopodobne, że będzie organ, który tej funkcji nie wpływa na hormon tarczycy. Zaznaczenie potrzebnych do życia. Jednak, grożącego życiu chorobę lub nawet śmierć może spowodować. Funkcja tarczycy przysadka mózgowa reguluje, a mózgu (podwzgórze) znajdują się pod kontrolą.

 

Tarczyca objawy choroby

Krajowy ludności pięć procent będzie odbywać się częściej w chorobę. W zależności od indywidualnych, jeśli tarczyca nie ma innych przyczyn, strum dobrze poddaje się leczeniu pomóc. W takich przypadkach, jak zwykle, jod stale przyjmować, zaleca się początkowo więcej, to po zaprzestaniu z mniejszych dawek. Przed nałożeniem jednak przyczyny i hormon tarczycy wartości we wszystkich przypadkach należy. W nadmierne spożycie jodu wiele kłopotów, stanu zapalnego, zmniejszenie i zwiększenie funkcji tarczycy może spowodować. Zespół hiperstymulacji tarczycy lub autoimmunologiczne zapalenie tarczycy, w przypadku dodatkowo stosuje się jod tylko pogorszyć objawy.

Mięśni i stawów z choroby tarczycy mogą powoływać się na tak zwane objawy zespołu cieśni nadgarstka: stary indeks i środkowy palec z określoną częstotliwością występowania głuchoty. Zmęczenie lub bezsenność,  Zmiany masy ciała, Wahania nastroju, Wysoki poziom cholesterolu,  Rodzinne dziedzictwo, Problemy miesiączki i płodności, Włosy i problemy ze skórą, Napięcie szyi,  Bóle mięśni i stawów,

Nadczynność tarczycy objawy tarczycy: kołatanie serca,nerwowość,bezsenność,biegunka,znaczne posiłki wraz z utratą masy ciała,zmniejszyła się tolerancja ciepła, zwiększone pocenie się, drżenie, zaburzenia cyklu miesiączkowego. Nadczynność tarczycy, co w przyszłości objawy: ciepła, wilgotna skóra, cienkie włosy.Nadczynność, że może być z powodu zapalenia tarczycy autoimmunologiczne choroby tarczycy (Gravesa-basedowa-nadczynność tarczycy) zbyt dużo jodu w organizmie. Przysadka mózgowa (przysadki) wydzielanie hormonu tsh .

Nadczynność, która zwykle wcześnie powodować objawy, jak w przypadku ciebie obniżona funkcja tarczycy, powiększenie tarczycy, znany również jako struma, szybkie bicie serca, wstępnie oczy, które, w ciężkich przypadkach nawet utrata wzroku, może również prowadzić.
wysokie ciśnienie krwi, trudności w oddychaniu, ciepła, wilgotna skóra, połamane włosy, wypadanie włosów, utrudnia koncentrację, drażliwość
zaburzenia snu, niepokój. Przy nadczynności tarczycy, co w przypadku apetyt chorego dobre, jeszcze znacznie się zmniejsza. Biegunka i wymioty mogą wystąpić. Ponadto, zaburzenia miesiączkowania, zmniejszenie libido.

Tarczycy, diagnoza nadczynność hormonów testy są potrzebne. USG tarczycy i izotop badania mogą również udać się do lekarza, aby zwiększone ryzyko wystąpienia nadczynności tarczycy, które mogą być udowodnione. Dlatego nadczynność tarczycy objawy innych chorób też elfőfordulnak, specjalista z nich muszą być pojedyncze lub wyłączone.

Tarczyca nadczynność leczenie leków, operacja lub izotopów na drodze. Lżejszych przypadkach lek zmniejsza produkcję hormonów tarczycy. Zespół hiperstymulacji tarczycy leczenie chirurgiczne tarczycy, część zostanie usunięta, to zmniejsza produkcję hormonów tarczycy. W nadczynność tarczycy leczenie pacjenta i lekarza między decyzją zgromadzenia. Przebieg choroby w zależności od konkretnych przypadków, bezpośrednio chirurgiczne rozwiązanie może być poproszony. Słońce, spożycie alkoholu, palenie w dużej mierze może zrobić hiperkinetyczne choroby tarczycy.

Leczenie i opieka specjalisty endokrynologa. W nadczynność tarczycy leczenie w krew i sprawdzić, czy zdrowie jest priorytetem. Tarczyca na badania i leczenie specjalista endokrynolog.

Tarczycy niedoczynność objawy: senność, zaparcia, do przybierania na wadze, depresja, nietolerancja zimna, zaburzenia cyklu miesiączkowego, dodatkowe objawy: sucha, zimna skóra, połamane włosy, niski puls, nudna odruchów, obrzęk. Struma nazywa się dany tarczycy. Tarczyca zwiększa się – strum najczęstszą przyczyną niedoboru jodu, ale na tle M. może Basedow, guzy, zapalenie tarczycy. Powiększenie tarczycy może być rozproszone lub . W tym ostatnim przypadku jeden węzeł bardzo często guz, a dużo więcej gruczolaka.

Tarczyca torbieli , Indywidualny tarczycy torbieli lub spontaniczny, lub jakiś uraz z powodu krwawienia po opracowaniu. Wielu torbieli zazwyczaj chorobami tarczycy (struma miasta nod). Rak tarczycy w tarczycy, wielokrotnie znajdują swoje wady, i pacjent znajduje się w stanie alarmu. I guzki zdecydowana większość z nich są nieszkodliwe, niewielka część z których tylko badanie histologiczne okazał się złośliwy. Kształtowanie guzki jest częstsze, niż starsze i zamieszkania wpływa również na proces.

Pojawienie się guzków może wskazywać na nadczynność tarczycy, która jest również , Guz tarczycy są zazwyczaj bezobjawowe. Objawy mogą obejmować zwiększenie szyi, być może, nadczynności tarczycy, który z powodu skarg. Tarczycy leczenie raka, a także dodatkowe radiojód i leczenia farmakologicznego. Guzy tarczycy 5-letnie przeżycie w zależności od rodzaju od 10% do 90% między zmianami.

Diagnostyka tarczycy

Objawy tarczycy najbardziej popularnym i prosta metoda diagnozowania funkcjonowania tarczycy do oceny krwi. Z krwi, można łatwo określić w krwi stosuje się hormony ilość tego różne opcje laboratorium. Ponadto, istnieje szereg metod badań w celu bardziej dokładnej diagnozy pomagają.

Parametry laboratorium: TSH, T3, T4, Parametry laboratorium: ТРГ, Parametry laboratoryjne: przeciwciała tarczycy, Badanie usg tarczycy, Scyntygrafia tarczycy, Tarczycy cytologiczne aspiracji, Procedury wizualizacji: rtg, TK, MRI

You may also like

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *